• 福田が今季3得点目 ギリシャ2部[デイリー]
• イオニコス・福田が今季3得点目[サンスポ]
• 福田が今季3得点目…ギリシャ2部リーグ[スポーツ報知]

• Καλλιθέα-Ιωνικός 0-2[Club HP]
*イオニコスはリーグ6節、アウェーのΚαλλιθέα戦に2-0で勝利。得点は前半22分のMakor選手のPKと、後半57分の福田選手のゴールによるものでした。福田選手は後半ロスタイムに退いています。

Το τρένο του Ιωνικού συνεχίζει την προέλασή του καθώς πέρασε και από τοn σταθμό της Καλλιθέας �σφυρίζοντας δύο φορές. Ετσι, λοιπόν, η ομάδα της Νίκαιας πέρασε νικηφόρα και από το Ελ Πάσο νικώντας 2-0 την Καλλιθέα, σε αγώνα της 6ης ημέρας του πρωταθλήματος της Β εθνικής κατηγορίας, με γκολ που σημείωσαν ο Μακόρ (22΄ πέναλτι) και ο Φουκούντα στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων.
--
57΄ Απίστευτη ευκαιρία χαμένη για τον Ιωνικό, όταν σε μια ξαφνική αντεπίθεση ο Φουκούντα μπήκε ωραία στην μεγάλη περιοχή της Καλλιθέας και σέντραρε στο κεφάλι του Γκόγκα, αλλά η κεφαλιά του αρχηγού έφυγε άουτ.
--
+90΄ ΓΚΟΟΟΟΟΛ. 0-2. Ο Κέντζι Φουκούντα ξαναχτύπησε και στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων με καταπληκτική κίνηση και πλασέ έγραψε το 0-2