カスタム検索

2008-09-24

福田健二|2008.09.24

• ΙΩΝΙΚΟΣ-Βέροια 1-0[Club HP]
*イオニコスは1-0で勝利したホームでのΒέροια戦のゲームサマリーを掲載しています。福田選手は先発しチームにフィットしたプレーで勝利に貢献したようです。決勝点は後半56分、福田選手が起点となったボールをΜακόρ選手がゴールに結びつけたようです。福田選手は後半ロスタイムに退いています。

Σε αγώνα για την δεύτερη ημέρα του πρωταθλήματος της Β εθνικής κατηγορίας, που έγινε στο γήπεδο της Νεάπολης, νίκησε 1-0 τη Βέροια με γκολ που σημείωσε στο 56΄ ο Ολιβερ Μακόρ και αφού είχε προηγηθεί ωραία και οργανωμένη προσπάθεια από τους Κιμπικούλα, Φουκούντα και Γκόγκα.
--
Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ιωνικός μπήκε πολύ δυνατά και πίεσε την εστία του Κελπέκη, με αποτέλεσμα η υπεροχή του αυτή να καρποφορήσει στο 56ο λεπτό. Η φάση ξεκίνησε από τον Κιμπικούλα ο οποίος βρισκόταν μεταξύ κέντρου και μεγάλης περιοχής του Ιωνικού και έκανε μια καταπληκτική κάθετη μπαλιά στον Φουκούντα, ο οποίος ελίχθηκε από αριστερά και σέντραρε στην καρδιά της άμυνας όπου ο Γκόγκας πήρε έξυπνα τη μπάλα μπήκε και επιχείρησε μια συρτή σέντρα σουτ την οποία εκμεταλλεύτηκε κατά τον καλύτερο τρόπο ο Μακόρ που από κοντά έκανε το 1-0.