カスタム検索

2008-09-09

福田健二|2008.09.09

• Ιωνικός-Ολυμπιακός 1-4[Club HP]
*イオニコスはオリンピアコスとの親善試合に1-4で敗戦。イオニコスの得点は福田選手が獲得したPKによるものなのかな....(´_`)? 福田選手は先発し後半68分まで積極的にプレーしたようです。

Σε φιλικό αγώνα που έγινε στο γήπεδο της Νεάπολης, ο Ολυμπιακός νίκησε 4-1 τον Ιωνικό με γκολ που σημείωσαν οι Κοβάσεβιτς (20΄), Ντιόγκο (33΄ πέναλτι), Γκαλέτι (63΄) και Οσκαρ (67΄), ενώ για τον Ιωνικό σκόραρε ο Φαμπίνιο (27΄ πέναλτι).
--
Το σκορ άνοιξε ο Ντάρκο Κοβάσεβιτς με κεφαλιά στο 20-ο λεπτό μετά από κόρνερ του Μενδρινού, ενώ η απάντηση του Ιωνικού ήρθε επτά λεπτά αργότερα, όταν σε μια οργανωμένη επίθεση των γηπεδούχων ο Γκόγκας πήρε την κεφαλιά και τροφοδότησε τον Φουκούντα, ο οποίος ανατράπηκε από τον Γκαλίτσιο (τράβηγμα) και ο κ. Σπάθας καταλόγισε την εσχάτη των ποινών. Το πέναλτι εκτέλεσε ο Φαμπίνιο στέλνοντας τη μπάλα στην αριστερή γωνία και τον Πάβελ στην άλλη πλευρά, φέρνοντας το ματς στα ίσια.
--
Με την έναρξη του Β ημιχρόνου, ο Νίκος Γκουλής πέρασε στον αγώνα τους Γκαμπόρ και Αποσκίτη στις θέσεις των Γάλα και Γκόγκα περνώντας σέντερ φορ τον Φουκούντα, ο οποίος στο 60-ο λεπτό παρά λίγο να σημειώσει ένα καταπληκτικό γκολ. Συγκεκριμένα ο Ιάπωνας επιθετικός ενώ βρισκόταν στο κέντρο του γηπέδου, είδε ότι ο τερματοφύλακας του Ολυμπιακού Παναγόπουλος, βρισκόταν έξω από την εστία του και έπιασε ένα καταπληκτικό σουτ ακριβώς στο αριστερό «γάμα» αλλά ο Παναγόπουλος πρόλαβε να επιστρέψει και έδιωξε με τα ακροδάχτυλα σε κόρνερ που πέρασε ανεκμετάλλευτο.